KKTC turizm sektörünün otel zinciri markası Merit Grubu, yine bir ilke imza attı.

Merit Royal & Premium Otel ve Merit Park Otel’de bir süredir hummalı bir çalışma vardı. Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetlenen oteller, süreci başarıyla tamamladı.

Bu iki otel artık IQNet ağına dahil 36 ülkede geçerliliği olan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde TSE’den “TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi” alan ilk oteller oldu.

İşte konuyla ilgili yapılan ilk açıklama:

“2013 yılından itibaren Merit Park Otel’de, 2016 yılından itibarende Merit Royal & Premium Otel’de uygulamakta olduğumuz güvenli yiyecek içecek üretimi ve sunumu prensibimizi uluslararası bir belge ile taçlandırma isteğimizi; Genel Müdürümüz ve Cluster Executive Chef’imizin destekleri, Mutfak Şeflerimiz ve Yardımcıları, F&B Müdürlerimiz ve Yardımcıları, Gıda Mühendisi Şefimiz Ömer Delikkafa ve ekibi , Mutfak ve F&B personellerimizin özverili çalışmaları sonucunda, 22.05 – 25.05.2017 tarihleri arasında geçirdiğimiz denetleme ve 05.06.2017 tarihi itibari ile “TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerini almaya hak kazanmış bulunmaktayız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde ulusal kuruluşumuz olan Türk Standartları Enstitüsü’nden ilk ISO 22000 belgesi almaya hak kazanan Merit Royal & Premium ve Merit Park Otel’lerimiz sektörde öncülüğünü sürdürmekte olan Merit Grubu’nun liderliği asla bırakmayacağı ve tüm ada turizmine örnek teşkil edeceğini göstermesi ise ayrı bir gurur kaynağıdır.

TSE KKTC Temsilcisi A. Kemal Kızıltan Turizm sektöründe ihtiyaç ve beklentilere uygun üretim ve hizmet sunabilmenin, sürekli gelişmeyi hedefleyen Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamalarıyla olabileceğini belirtirken sürekli iyileştirme ve neticesinde müşteri memnuniyetini sağlayacak olan Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine ihtiyaç duyulduğunu, TSE’nin Uluslararası Belgelendirme Ağı IQNET üyeliği sayesinde 36 ülkede tanındığını ifade etti. Bu sayede dünyanın bir çok ülkesindeki turistlerin Merit Royal & Premium ve Merit Park Otel’lerine gelmesini sağlayarak ada turizmine büyük katkılar sağlayacağı tartışılmazdır.’ diyerek desteğini dile getirdi.

Gıda Mühendisi Şefi Ömer Delikkafa ekibi adına bu süreçte desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Genel Müdürümüz Sayın Aybars KUTLUBA ve Cluster Executive Chef’imiz Sayın Onur KARAÇAY’a sonsuz teşekkürlerini ileterek, “TS EN ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi”ni almış olmamız bizler için yeterli değildir. Her zaman olduğu gibi sektördeki öncülüğümüzün gerekliliği olarak sürekli daha iyisini yapmak için asla durmayacağımız aşikardır. Türk Standartları Enstitüsü’nün her yıl düzenli periyotlarda yapacağı kontrol ve denetimlerde bir değil birkaç adım daha ileriye gitmek için yoğun çalışmalarımıza devam etmekte olduklarını ifade etti.