Sahte diploma skandalı ile anılan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin (KSTU) sahibi Levent Uysal’ın avukatının ‘sahte belge’ düzenlemekten yargılandığı iddia edildi.

Kıbrıs Postası köşe yazarı Levent Özadam, Levent Uysal ile ilgili bomba gibi bir iddiayı daha gündeme taşıdı.

Özadam, Uysal’a “Türkiye’de avukatlığınızı yapan bizim ülkede de vekalet verdiğiniz avukat arkadaşın sahte belge düzenlemekten yargılandığı konusunda bazı belgeler ulaştı elimize” mesajını gönderdi.

Özadam, MHP Mersin Milletvekili Uysal’ın bir kamu bankası adına sahte belge düzenleyerek İsviçre’den 45 milyon Euro kredi çekmeye çalışırken yakalandığının ortaya çıktığına ve yargılanması gerekirken milletvekili seçilerek Meclis’e girdiğine işaret ederek, “Banka teminatı konusunda Vakıfbank’ın ‘geçersiz’ konulu belgesi var, bu sıralar başınız hayli ağrıyacak gibi gözüküyor!” dedi.

Özadam’ın köşe yazısındaki mesajı şöyle:

“Türkiye’de avukatlığınızı yapan bizim ülkede de vekalet verdiğiniz avukat arkadaşın sahte belge düzenlemekten yargılandığı konusunda bazı belgeler ulaştı elimize. Bir de tabii ki banka teminatı konusunda Vakıfbank’ın ‘geçersiz’ konulu belgesi var, bu sıralar başınız hayli ağrıyacak gibi gözüküyor!”