Kıbrıs inşaat sektörü için yurt dışı açılımın en büyük anahtarı, uluslararası fuarlardı. Avrupa, İngiltere ile özellikle son yıllarda KKTC emlak yatırım potansiyeli hızlanan İskandinav ülkeleri ve Rusya bölgesi fuarlar için sıkça tercih ediliyordu. 

Birçok inşaat sektörünün yurt dışı satış ekibi, aylarca bu fuarlar için hazırlanıyor, kısa süreli buluşmada en iyi süreç yönetimini sağlamak için planlama yapıyordu. 

Bu fuarlarda anlık son kullanıcıya satış ihtimali biraz daha düşük oluyordu, fakat sonrası için KKTC ziyaret planlaması satışa giden yolda bir adımdı. Bir diğer fuar avantajı ise, firmaların fuara gittikleri ülkelerin yerel pazarında hizmet veren çözüm ortaklarıyla işbirliği için önemliydi. 

Fakat pandemi geldi, tüm akış bozuldu. 

Coronavirüs COVİD-19’un Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmesinin ardından tüm hazırlıkları yapılan, açılması için gün sayan fuarlar bile iptal edildi. Yaklaşık 1 yıldır da devam ediyor. 

Daha önce neredeyse iki üç haftada yurtdışı fuarlara katılan, markasını ve ülkesini temsil etmek, yeni satış kanalları oluşturmak için çalışan Kıbrıs inşaat firmaları, bu süreci seyahat kısıtlamaları sebebiyle ülke içinde tamamlıyor. 

Dijital Emlak Fuarı: Kıbrıs Emlak Merkezi

Kıbrıs’ın ilk ve tek emlak haber ilan portalı Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, yıllardır kurumsal üyelerimize kurduğumuz sistemi tanımlarken yaptığımız ‘7 gün, 24 saat ve 365 gün açık emlak fuarı’ benzetmemizin ne kadar doğru olduğunu gördük. 

Çünkü fuarlar semt pazarı değil. Ürüne bakıp geçmezsiniz. Stant stant da dolaşmazsınız. Çünkü katılımcı firma çok, zaman kısıtlıdır.

Dev fuar alanlarının içinde duruşu ve tasarımıyla dikkatinizi çeken, ürünüyle size dokunan firmayı uzaktan incelersiniz önce. Sonra da standına gidip iletişim kurmak istersiniz. Onları tanımak, ne yaptığını, çalıştığı ülke ve sektördeki konumunu anlamak önemli bu süreçte. 

İşte biz de Kıbrıs Emlak Merkezi olarak, kurumsal üyelerimize markalarını en iyi şekilde sergileme fırsatı sunuyoruz. İmza attıkları markalı konut projelerini, proje haberlerini, sektöre yön veren analizlerini ve özel röportajlarını yatırımcı adaylarının erişimine açıyoruz. 

Aldığı hizmeti doğru kullanan, iletişim sürecini sağlıklı yöneten kurumsal üyelerimiz, ilk günden bu yana bu hizmetin fazlasıyla kazananı oldu. O yüzden mutluyuz. 

Kıbrıs’ta İlk ve Tek: 3 ANADİLDE YAYINDAYIZ

Pandemi sürecinde sunduğumuz bu avantajı, fuarların da salgından etkilendiğini görerek global bir hale getirmek istedik. İyi bir planlama yaptık, çok çalıştık ve başardık. Kıbrıs Emlak Merkezi artık 3 anadilde hizmet veriyor: Türkçe, İngilizce ve Rusça.

İnternette gezerken görürsünüz, sitelerde fazla fazla dil seçeceği var. Mevcutu çevirmek için kullanılıyor onlar. Bizim kurduğumuz sistem öyle değil. Tamamıyla birbirinden bağımsız, 3 ayrı dil ve akış kullanıyoruz.

Kıbrıs’ta ilk ve tek olan bu ayrıcalıklı avantajımızla kurumsal üyelerimiz hem bölgeyle ilgili araştırma yapan yatırımcılara kendi dilinde ulaşacak, hem de mevcut müşterilerine proje ve yatırımlarıyla ilgili gelişmeleri yine kendi dilinden duyurma fırsatı yakalayacak. 

Kurumsal üyelerimiz, Kıbrıs emlak ilanları, konut projeleri, haberler, yatırım rehberi, köşe yazıları ve diğer tüm alanlar 3 ayrı dilde, doğru hedef kitleye ulaşıyor artık. 

Sadece inşaat ve emlak da değil. Mevcut akışa ek olarak dahil ettiğimiz Kıbrıs firma rehberi ile herhangi bir sektörde Ingilizce ve Rusça arama yapan müşteri adaylarına, KKTC öğrenci yurtları kategorisiyle de Kuzey Kıbrıs üniversitelerini araştıran ve konaklama seçeneklerini inceleyen yabancı öğrencilere zengin bir araştırma kaynağı sunuyoruz..

Zor ve çok zahmetli bir sorumluluk aldığımızın farkındayız, ama biz bu işi seviyoruz. Kıbrıs Emlak Merkezi olarak 7. yılımızda, kurumsal üyelerimizin marka değerini global platforma taşımaktan mutluluk duyuyoruz.