ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ – DMW BAŞKANI DİPL. DR. GÜNTHER MEINEL MOLDOVA’ DA GAÜ YÖNETİCİLER GRUBU BAŞKANI SERHAT AKPINAR’ IN DA KATILDIĞI BİR TOPLANTIDA BAŞBAKANIMIZ SAYIN BİNALİ YILDIRIM İLE GÖRÜŞTÜ.

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Kurucu Rektörü Serhat AKPINAR ile KIBRIS AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Mütevelli Heyet Üyesi ve TÜRK-KUZEY KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Uğur ÖZGÖKER’ in de Yönetim Kurulu Üyeleri olarak görev yaptıkları ; “ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ” ( DMW ) Türkiye ve KKTC’ yi bütün Dünyada başarıyla temsil etmektedir. Özellikle son dönemde DMW olarak ülkemiz adına çok ciddi çalışmalar yapılmaktadır. . Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirveleri, Türkiye ile Almanya, Fransa ve Polonya arasında diplomatik girişimler, ekonomik, siyasi ve sosyal alandaki girişimler gerek AB nezdinde, gerek Ankara nezdinde taktirle karşılanmaktadır.

DMW  Başkanı Moldova’da resmi ziyaretlerde bulunduğu sırada; Türkiye’nin Moldova Büyükelçisi Sayın Hulusi Kılıç’ ın Resmi Daveti üzerine, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçliği’nde bir araya gelmişlerdir.. Kıbrıs ve Türk Dünyası ile ilişkilerden sorumlu Başbakan Yardımcısı ve aslen Kıbrıs’ lı olan Tuğrul TÜRKEŞ’ in de katıldığı ve son derece samimi bir atmosferde geçen toplantıda, Avrupa Birliği’ nin geleceği, Türkiye Almanya ilişkileri konuşulmuştur. Diplomasinin önemine vurgu yapılmıştır. Dr. Meinel; 2017’de Yılın Diplomatı seçilen Moldova Büyükelçimizi ayrıca kutlamıştır.

DMW Başkanı Büyükelçi Dr.   Meinel, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Moldava’ ya yaptığı ziyaret sırasında; Resmi Davetli olarak Protokoldeki yerini almış ve Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya da gelmiştir. Başbakanımız DMW’ nin Türkiye ve KKTC için yaptığı çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve övgüyle söz etmiştir. Ayrıca Sayın Başbakanımız Dr. Meinel’ i Türkiye’ye davet etmiştir. Görüşmede Lefkoşa doğumlu olan ve bütün Türk Dünyasının rahmetli Başbuğu Alpaslan Türkeş’ in oğlu T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Yıldırım  Tuğrul Türkeş’ te bulunmuştur.

meinel

meinel1