KKTC’nin başta Türkiye olmak üzere diğer ülkeler ile ticari ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir role sahip olan TKKTTOD – Türk Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası Derneği’nin olağan genel kurul toplantısı 9 Nisan 2022 tarihinde Genel merkezde yapıldı. Oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen kurul ile Prof. Dr. Uğur Özgöker Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden seçildi.

Prof. Dr. Uğur Özgöker ‘’KKTC’nin uluslararası alanda ticari ilişkilerinin artırılmasındaki üstlendiğimiz misyonun farkındayız’’.

Türk Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası Derneği

Genel Kurul esnasında söz alan ÖzgökerUkrayna-Rusya savaşının gölgesinde süren KKTC ve Dünya ilişkilerinin gelişiminde örgütümüze daha büyük bir görev düşmektedir. Dünya ile gerçek bir entegrasyon için, KKTC’nin hak ettiği kazanımları elde etmesi için diplomasi trafiği kadar ticari-sosyal projelerinde önemine değindi. Özgöker, ticari gelişimin olmadığı yerde diplomatik çabaların eksik kalacağını, diplomatik mimarinin hedefe varmasında mutlak suretle ticaretin atılımlarına gerek duyduğunun altını çizdi. Faaliyet ve bütçe raporları sonrasında Yönetim ve Denetim Kurulu seçilerek yeni döneme yönelik plan ve bütçe görüşmeleri ile genel kurul tamamlandı.