Noyanlar Şirketler Grubu Direktörü Ahmet Noyan, Royal Life projesini anlattı..

Hesaplı fiyatı ve cazip ödeme koşuluyla Kıbrıs emlak sektöründe dikkat çeken bir proje Noyanlar Royal Life Residence. Tatil konseptiyle öne çıkan projeyi, Noyanlar Şirketler Grubu Direktörü Ahmet Noyan anlattı. İşte detaylar..

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE

Her zaman diyoruz, gün geçtikçe Kıbrıs emlak ve inşaat sektöründe kalite çıtası yükseliyor. Hem projeler, hem de kampanyalar gelişiyor.

Son dönemde en dikkat çeken hamlelerden biri de Noyanlar’dan geldi. Bugüne kadar sektöre üç binin üzerinde konut kazandıran şirket, bu kez 50 ay vade ve sıfır faiz fırsatı ile öne çıkıyor.

Hem sektöre hızlı bir giriş yapan Royal Life Residence projesini, hem de Noyanlar’ın olmazsa olmazlarını konuştuk.

Konuğumuz Noyanlar Şirketler Grubu Direktörü Ahmet Noyan.

“BİR RESIDENCE’DAN ÇOK DAHA FAZLASI”

Hayırlı olsun diyerek başlayalım. Alım gücünün düştüğü, alım niyeti olsa bile vatandaşın banka kapılarından döndüğü bir dönemde, cazip bir fırsatla dikkatleri üzerinizde topladınız. 50 ay vade, sıfır faiz kulağa hoş geliyor. Detayları sizden dinleyelim.

Çok teşekkürler. Noyanlar Şirketler Grubu olarak bildiğiniz gibi sadece Mağusa ve İskele bölgesine yatırım yapıyoruz. Pilot bölge olarak 2008’den beri Long Beach İskele bölgesini kabullendik. Buradaki yatırımlarımızı ve girişimlerimizi tatile yönelik hedefledik. Çünkü sahil şeridi, denizi ve atmosferi ile bu bölgenin bir gün Alanya, Antalya gibi konsepte bürüneceğinin farkındayız.

Bunu epey zaman önce gördük. O yüzden tatil amaçlı projeleri öne aldık. İhtiyaç ve taleplere göre de konut tipleri geliştirdik. Royal Life Residence da tamamıyla tatilcileri hedef alan bir proje.

O yüzden “O bir rezidanstan çok daha fazlası” sloganıyla yürüyoruz ki, buraya gelen tatilciler tatil dünyası içerisindeyken her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilsinler. Bankadır, eczanedir, doktordur, kafeler, havuz, spa, fitness gibi tüm detayları merkezileştirmek istedik.

Noyanlar 40 yaşını deviren köklü bir şirket ama 2000 yılında başladık site projelerine. Bir, iki, üç, beş, yedi, dokuz derken, şu anda 18’inci site için çalışıyoruz. Royal Life Residence, şirketimizin 18’inci sitesi oluyor.

LONG BEACH SAHİLİNDE TATİL TADINDA YAŞAM

Noyanlar Şirketler Grubu için ayrı bir önem taşıyan Royal Life Residence, 520 konuttan oluşuyor. Sosyal alanların büyük önem taşıdığı projede konut tipleri ise stüdyo daire ve 1+1 olarak tasarlanmış. Long Beach sahillerine sadece 100 metre mesafede konumlanan Royal Life Residence, yatırımcısına bir ömür boyu tatil imkanı sunuyor. Noyanlar Şirketler Grubu’nun sunduğu cazip ödeme kolaylığı da, bu güzellikleri taçlandırıyor.

Yerli müşterilerimizden ev sahibi olmak isteyenler uygun taksitlerle, sıkılmadan, zorlanmadan, faizsiz sahip olsunlar istedik. Çünkü gerçekten şu an büyük bir kriz, yüksek seviyede huzursuzluk, rahatsızlık ve yarınlara güvenememe var. Bu yüzden yerli halkın ekonomik krizde, olağanüstü hal döneminde yanında olmak istedik, halkla kucaklaşmak istedik.

O yüzden 50 ay sıfır faizi kendi imkanlarımız çerçevesinde, müşterilerimize yansıtmak istedik. Tabi ki bu kolay bir şey değil. Çünkü güçlü bir finansman ve ileride zor ortamlar yaşatacak bir durum.

Ama şirketimiz belli bir güce, belli bir sermayeye kavuşmuş durumdadır. Bu sermayeyi de halkla paylaşmak, bütünleştirmek lazım diye düşünüyoruz Çünkü büyümenin sonu yok. Bildiğiniz gibi insan da bir yere kadar büyüyor. Yani yaşı, başı veyahut da cismi itibariyle iki katı büyüklükte olamazsınız.. O yüzden bu büyüklüğü, şu sıralar ekonomik krizi yaşayan halka yansıtmak bize büyük bir gurur verir.

Ahmet Noyan böyle anlatıyor kampanyanın perde arkasını. OHAL psikolojisine karşı, yatırım ruhunu canlandırmak için atılan bir adım olarak özetliyor Royal Life Residence kampanyasını. 26 bin 400 sterlinden başlayan fiyatlarla satışa çıkan proje, kısa sürede de büyük dönüş almış zaten..

“BİZDE SADECE BUGÜNÜN DEĞİL, 2025’İN YATIRIM PLANI BİLE HAZIR”

Royal Life Residence’da işler yolunda gidiyor. Peki bundan sonra ne var Noyanlar’ın iş sıralamasında? Örneğin son dönemde birçok firma Girne piyasasına yöneliyor. Noyanlar’ın da böyle adımı olacak mı diye soruyoruz Ahmet Bey’e..

Uzun süredir birçok talep aldık bu konuda, bölge olarak da cazip bölgeler. Ama biz dedik ki, ‘her horoz kendi çöplüğünde öter’ atasözünde olduğu gibi, bölgemizin dışına çıkmayacağız. Öyle de oldu. Kendi ortamlarımızı hiç terk etmedik.

Çünkü kontrolsüz güç güç değildir bizim için. Bugün bu bölgedeki projelerimizde en ufak bir sorun olduğunda, en geç 10 dakika içinde müdahale edebiliyoruz. Elektrikse elektrik, suysa su.. Konu her ne olursa olsun, anında müdahale imkanımız var. Bu da bize müşteri memnuniyeti olarak dönüyor. Düşünün ki bizden ev alan bir müşterimizin çocuğu büyüdü, şimdi o bizden kendi evini aldı. Bizler müşterilerimiz sayesinde bugünlere geldik ve devam ediyoruz. O yüzden bu memnuniyeti en yüksek seviyede tutmak zorundayız ki istikrar devam edebilsin.

Ama yeni planlar, projeler konusunda hazırlıklıyız. Sadece bugünün, yarının değil, 2020’nin, 2025’in yatırım planları bile hazır. Çünkü Noyanlar Şirketler Grubu olarak, 10 yıl boyunca yetecek tüm arazi yatırımlarımızı yapmış durumdayız.

Görüyoruz ki Noyanlar yarına hazır, Noyanlar yeni projeler için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yurt dışında KKTC’nin yatırım elçisi gibi çalışan firma, uluslararası yatırımcılara Long Beach bölgesini tanıtmaya, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek. Başarılar diliyoruz..