KKTC’NİN YURTDIŞINDA TANITILMASI İŞİ İHALESİ YAPILDI

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. İsmet Esenyel: “Yurtdışı tanıtım ve pazarlamaya yaklaşık 1 milyon Euro’luk finansman ayrıldı”

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, yurtdışında turizm ürün tanıtım ve pazarlanmasına yönelik açtığı konkurun (Hizmet Satın Alma İhalesinin )  sonuçlandığını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Turizm Bakanlığı ile konkuru kazanan firmalar arasında sözleşme imzalandı.
14 aylık tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini kapsayan sözleşmeye imza koyan Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel, 35 firmanın katıldığı konkurun turizm örgütleri, sivil toplum ve üniversitelerin katılımıyla şeffaf bir süreçle yürütüldüğünü ifade etti.
Turizmdeki hedefler ve planlama hakkında da bilgi veren Esenyel, ekim-haziran dönemini kapsayan kış turizminde Doğu Avrupa’dan yüzde 23’lük artış beklendiğini belirtti. Esenyel, turist sayısındaki artışın 2017 geneline de yansıyacağını kaydederek, tanıtımla da öncelikli Türkiye pazarı ve takiben İngiltere Almanya ve İskandinav pazarlarının düşünüldüğünü söyledi.
Yurtdışı tanıtım, fuar ve diğer pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine yaklaşık 1 milyon Euro’luk finansman ayrıldığını açıklayan Esenyel, slogan olarak da ‘Kıbrıs’ta sizin de bir adanız var’ kullanılacağını belirtti.