GSM operatörü kullanıcıları için uzun süredir bekleniyordu, sonunda o gün geldi. KKTC’de numara taşıma işlemi başladı. Peki Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Telsim kullanıcıları numaralarını nasıl taşıyacak? İşte detaylar.

Numaralar aynı kalacak, operatör değişecek. GSM operatörü kullanıcılarının yıllardır beklediği değişim, sonunda tamamlandı. Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde numara taşıma başlıyor.

Yeni düzenleme ile numaralar kişiselleşecek, yani size ait olacak. Kampanyasına, hizmet kalitesine veya sağladığı farklı avantajlara göre istediğiniz GSM operatörünü seçebileceksiniz.

Şu an KKTC’de hizmet veren iki GSM operatörü var, Vodafone Telsim ve Kuzey Kıbrıs Turkcell. Kısa bir süre sonra üçüncü operatörün de geleceği konuşulanlar arasında.

Peki numara taşıma nasıl yapılıyor?

Kimliğiyle mobil operatörlere başvuracak kullanıcılar bir dilekçe ve form doldurarak işlemini tamamlayacak. 3 gün içinde de yeni operatöre transfer olacak.

Numara taşımayla birlikte GSM sektöründeki pasta payı nasıl bir şekil alacak merak konusu…

Ama emin olunan bir konu var ki, o da bu yeni dönemle birlikte hem rekabetin, hem de hizmet kalitesinin daha da artacağı…