Başbakan Sucuoğlu kabinesinde değişiklik yaptığını açıkladı
Başbakan Faiz Sucuoğlu kabinede değişiklik yapıldığını açıkladı.
Başbakan Faiz Sucuoğlu, Oğuzhan Hasipoğlu’nun dün öğleden sonra istifasını sunmasının ardından boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Hasan Taçoy’un atandığını belirtti. Sucuoğlu, Taçoy’dan boşalan Dışişleri Bakanlığına ise Tahsin Ertuğruloğlu’nun getirildiğini açıkladı.
Başbakan Sucuoğlu, akşam, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret ederek kabine değişikliğini Cumhurbaşkanı’nın onayına sundu. Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulan kabine değişikliği onaylandı.
Başbakan Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı’na kabine değişikliğini sunmasının ardından Türk Ajansı Kıbrıs’a açıklamalarda bulundu. Başbakan Sucuoğlu şöyle konuştu:
“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Oğuzhan Hasipoğlu bakanlıktan istifa ettiğini yazılı olarak bize sunmuştur. İstifa ettikten sonra, Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Daha sonra Hasipoğlu’nun istifası nedeniyle boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Hasan Taçoy’u atadık. Dışişleri Bakanlığından boşalan yere de Tahsin Ertuğruloğlu’nu atadık. Sucuoğlu, “Şu an için bir arkadaşımız bakanlıktan istifa etmiştir. Bir arkadaşımız bakan olmuştur, diğer arkadaşımız da kabine içerisinde bir bakanlıktan diğer bakanlığa geçmiştir. Bu şekilde kabinede bir değişiklik olmuştur. Hayırlı olsun” dedi.