Kıbrıs Postası köşe yazarı Levent Özadam, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’yle (KSTU) ilgili bir iddiayı gündeme taşıdı. Özadam, Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yetkililerinin geçtiğimiz aylarda ülkeyi ziyaret etmesinin ardından, bahse konu üniversitede soruşturmaya yönelik yeni bulguların tespit edildiğini belirtti ve okulun askıya alınmasının veya lisans iptali kararının gündemde olduğuna dikkat çekti.

Özadam bugünkü köşe yazısında, “Sayın Levent UYSAL, YÖK ziyareti ve soruşturması sonrası birtakım yeni bulguların ortaya çıktığı ve okulunuz için askıya alma ve lisans iptali kararlarının da alınabileceği konusunda bir takım iddialar ortaya atılmaya başlandı. Şimdiden haberiniz olsun istedik…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bu yılın şubat ayında eski bakanlardan, KSTU Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Kemal Dürüst ile eşi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müdürü Meray Dürüst sahte diploma iddiasıyla tutuklanmıştı. Dürüst çiftinin ardından da çok sayıda tanınmış isim ‘sahte diploma’  veya ‘yolsuzluk’ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.

Polisin KSTU’da yürüttüğü soruşturma ise devam ediyor.

Levent Özadam’ın köşesini okumak için TIKLAYINIZ