“Kasap Döner”den anlamlı sponsorluk

Girne Amerikan Üniversitesi’nin; dış İşletmeleri bünyesinde hizmet veren ‘Kasap Döner’ Girne Şubesi, SOS Çocuk Köyü’ndeki bulunan çocuklar için düzenlenen etkinlik kapsamında, öğle yemeği sponsoru oldu.

Konu ile ilgili yapılan kısa açıklamada; kurum yetkilileri karşılıklı olarak düşüncelerini de paylaştı. SOS Çocuk Köyü İzcilik Kulübü Yetkilisi Besime Durmuş; ‘Kasap Döner’e, kapılarını SOS İzcileri’ne açtığı için teşekkürlerini sundu. Bu tip, sosyal duyarlılık içeren davranışların herkese örnek olması temennisinde bulunarak, “ Kasap Döner’de bulunmamızın şöyle bir geçmişi oldu.

Bizim, 7-8-9 Ekim tarihlerinde, Zeytinlik’de düzenlenen festivale çocuklarımızı götürebilmemiz için, Girne’de konaklamamız gerekiyordu. Festival saatine kadar, zamanımızı değerlendirmek için; Girne Kalesi, Girne Antik Liman ve çevresinde tanıtıcı bir gezi düzenledik. Çocukların öğle yemeği ihtiyaçları için başvurduğumuz ‘Girne Kasap Döner’, talebimizi memnuniyet ile karşılayıp, hemen bizlere geri dönüş yaptı ve davet etti. Çocuklarımız için mükemmel bir davet gerçekleşmiş oldu.

Çocuklarımız, Kasap Döner’in ikramlarından faydalandılar. Burada bizim amacımız; Çocuklarımızın üzerindeki, izci üniformaları ile, SOS Çocuk Köyü’nde korunmaya alınmış olduklarının anlaşılmasını sağlayan kurumsal sembolleri ile, çocuklarımızı ‘görünür’ kılmak ve halkımızın daha duyarlı davranmasını sağlamak. “Kasap Döner” örneği gibi bağışçılar, sponsorluklar arttıkça, çocuklarımız daha refah içinde, daha güzel ortamlarda, zaman geçireceklerdir.” dedi.

Kasap Döner Koordinatörü Doğu Gürses ise, “Bizler GAÜ’ye bağlı, ‘Kasap Döner’ işletmesi olarak; SOS, Kanser Hastaları Yardım Derneği gibi kurum ve kuruluşlara yönelik duyarlılığımızı ön planda tutuyoruz. Geçtiğimiz, Şubat Ayı’ndan itibaren de, bu tip dernek ve yardım kuruluşlarının taleplerini, her zaman elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. SOS Çocuk Köyü’nün bizden talebi, Girne’de yapılacak etkinlikte, bir öğle yemeği oldu. Kurum olarak, bu talebe duyarlı yaklaşarak, çocuklarımızı güzelce ağırlamaya çalıştık ve bunu da başardığımızı düşünüyorum. “ dedi.