İSTANBUL’ DA KKTC Fuarı ve Tanıtım Günleri Bugün Başlıyor

“1.KKTC Fuarı ve Tanıtım Günleri”, İstanbul CNR EXPO’da bugün başlıyor. 12 Kasım’a kadar sürecek fuara Başbakan Hüseyin Özgürgün ile 3 bakan da katılıyor.
Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın Türkiye Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle ilk kez düzenlediği ve bugün başlayacak fuar, 2 bin metrekarelik alanda yer alacak. Fuara KKTC’den 110 civarında kuruluş katılıyor.
“1. KKTC Fuarı ve Tanıtım Günleri” etkinliğinin açılışına katılmak üzere dün akşam İstanbul’a giden Başbakan Hüseyin Özgürgün,  İstanbul’da bulunduğu sürede bazı temaslarda da bulunacak.  Fuara Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, KKTC Emlakçılar Birliği, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği, üniversiteler, turizm örgütleri, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı katılıyor.
Bu yıl ilki düzenlenecek fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, “Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi dostumuzun da destekleriyle bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz fuarda güzel ülkemizin hem kültürünü, hem turizm potansiyelini hem de ekonomik örgütlerle pazar arayışlarını bir arada sunacağımız bir zemin oluşturacağız” dedi.
Atun, bu yıl ilkini düzenledikleri fuara Türkiye’den birçok kurum ve kuruluşu davet ettiklerini kaydederek amaçlarının Kıbrıs Türk kültürünün yanı sıra damak tadını, turistik yerleri ve ticaret imkanlarının geliştirilmesini sağlamak olduğunu ifade etti.
Bakan Atun, fuarın düzenlenmesinde desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye teşekkür etti.