Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bahar Şenlikleri, 13 Mayıs günü yüksek katılım ve büyük coşkuyla başladı.

2019 Bahar Şenliği’nin Telsim FreeZone ana sponsorluğunda bu yılda karnaval havasında gerçekleşmesi öğrencileri biraz olsun sınav stresinden uzaklaştırdı. İlk gün Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker’in de teşrifiyle ayrı bir anlam ve ağırlık kazanan bahar şenliğinde etkinlikler, söyleşiler, konserler, yarışmalar, dj performansları, üniversite gruplarının konserleri, geleneksel GAÜ Star ses ve güzellik yarışması ile heyecan doruğa tırmandı.

GAÜ 2019 Bahar Şenliklerinde bu yıl Merve Özbey&Erdem Kınay, Mor ve Ötesi, DJ Burak Yeter ve Ahmet Evan konserleri ile doyasıya eğlenceye ev sahipliği yaptı. GAÜ 2019 Bahar Şenliklerinin İlk günü olan 13 Mayıs Pazartesi, pop müziğin güçlü isimlerinden Merve Özbey&Burak Kınay ikilisinin açılış konseri ile başladı ve 14 Mayıs Salı günü Kıbrıslı Türk Sanatçı Ahmet Evan’la devam etti. 15 Mayıs Çarşamba günü, yılların eskitemediği ünlü Alternatif Rock Grubu Mor ve Ötesi, 17 Mayıs Cuma günü ise, ünü tüm dünyaya yayılmış, Dj Burak Yerter ile öğrenciler eğlencenin doruklarını yaşayacak.

Konserlerin yanı sıra, ünlü söyleşilerinin de gerçekleştiği GAÜ 2019 Bahar Şenlikleri daha şimdiden Kıbrıs’ta çok ses getirmeyi başardı.