Ali Koç: Hükümetimiz, ciddi teşvikler verdi. Ama iş sadece teşvikle de olmuyor. Bu iş insan kalitesinden, insan eğitiminden geçiyor.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, tarih boyunca bilgiyi, teknolojiyi iyi kullananların hep bir adım önde olduğunu belirterek, “Türkiye’nin hak ettiği potansiyele kavuşabilmesi için bu hıza ayak uydurmak zorundayız. Türkiye’nin hak ettiği potansiyele kavuşabilmesi için hızlı koşmamız gereken alan ülke olarak teknoloji üretmek, bilgi üretmek ve yüksek katma değerli ürün üretmek zorundayız” dedi.

Öne geçilmeli

İskenderun’da Ford Trucks İskenderun Ovalı Bayii’nin müşterilerine satış, servis, ikinci el ve yedek parça olmak üzere tüm hizmetleri aynı çatı altında vereceği 4S tesisinin açılışında konuşan Ali Koç şu değerlendirmeyi yaptı:

* Türkiye’nin hak ettiği potansiyele kavuşması için Hükümetimiz, hiç görmediğimiz teşvikleri de verdi. Ama bu iş sadece teşvikle de olmuyor. Bu iş insan kalitesinden, insan eğitiminden geçiyor.

* İnşallah geleceğin nesilleri bu ülkenin potansiyeline kavuşması için çok daha iyi eğitilirler. Bu yapay zekâ ve teknoloji furyasından Türkiye kendisine fayda sağlayabilir. Bu tip konularda geride olmaz, yakalamak ve öne geçmek için fırsat teşkil eder. Bu da o dönemlerden bir tanesidir. Dolayısıyla ülke olarak bunu yapmalıyız.