1. KKTC Fuarı 9 Kasım’da İstanbul’da açılacak 

1. KKTC Fuarı, 9-13 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da CNREXPO’da gerçekleştirilecek.
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, 1. KKTC Fuarı’nın Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de desteği ile gerçekleştirileceğini söyledi.
Bu yıl ilk defa düzenlenecek KKTC Fuarı için İstanbul’da CNREXPO’da iki bin metre kare alan ayrıldı.
Fuara; Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, K.T.Esnaf ve Zanatkarlar Odası, KKTC Emlakçılar Birliği, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği, Üniversiteler, turizm örgütleri, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı katılacak.
Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin sahiplenmesi ve destekleriyle bu yıl ilki gerçekleştirilecek fuarda ülkenin kültürü, doğası, turizm potansiyeli, ekonomik ürünleri, yatırım fırsatlarının bir arada sunulacağını söyledi.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirilecek fuara, Türkiye’den birçok kurum ve kuruluşun davet edildiğini ifade eden Atun, “Amacımız Kıbrıs Türk kültürünün yanı sıra damak tadını, turistik yerlerimizi ve ticaret imkanlarının geliştirilmesini sağlamak. Fuarın gerçekleşmesinde bizden desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ye de ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.